SIT1602BC-21-33S-33.330000D
Description
MEMS OSC XO 33.3300MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BC-21-33S-33.330000D PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:33.33 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3373AC-4E2-30NX622.000000X
SiT3373AC-4E2-30NX622.000000X
XTAL OSC VCXO 622.0000MHZ HCSL
SIT3372AC-1E3-30NH128.000000T
SIT3372AC-1E3-30NH128.000000T
XTAL OSC VCXO 128.0000MHZ LVPECL
SiT3373AC-1B2-30NC500.000000X
SiT3373AC-1B2-30NC500.000000X
XTAL OSC VCXO 500.0000MHZ LVPECL
B59875C0120A070
B59875C0120A070
PTC RESET FUSE 265V 55MA RADIAL
SiT3372AI-2E2-30NE155.520000X
SiT3372AI-2E2-30NE155.520000X
XTAL OSC VCXO 155.5200MHZ LVDS
SIT1602BC-21-33S-33.330000D
SIT1602BC-21-33S-33.330000D