SIT8208AC-22-18E-66.666000X
Description
MEMS OSC XO 66.6660MHZ LVCMOS LV
DataSheet
SIT8208AC-22-18E-66.666000X PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:66.666 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):31mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AC-2E2-30NC74.250000X
SiT3372AC-2E2-30NC74.250000X
XTAL OSC VCXO 74.2500MHZ LVDS
SiT3373AI-4B2-28NX256.000000Y
SiT3373AI-4B2-28NX256.000000Y
XTAL OSC VCXO 256.0000MHZ HCSL