SIT1602BI-83-XXN-3.570000Y
Description
MEMS OSC XO 3.5700MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BI-83-XXN-3.570000Y PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:3.57 MHz
Function:-
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)