AMPMEFC-18.4320T
Description
MEMS OSC XO 18.4320MHZ CMOS SMD
DataSheet
AMPMEFC-18.4320T PDF
Type Description
Series:AMPM
Package:Tape & Reel (TR)
Type:XO (Standard)
Frequency:18.432 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):1.3mA (Typ)
Package / Case:4-VDFN
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SIT1602BC-33-18N-33.330000Y
SIT1602BC-33-18N-33.330000Y
MEMS OSC XO 33.3300MHZ H/LV-CMOS
SiT3372AC-2B2-30NH133.650000Y
SiT3372AC-2B2-30NH133.650000Y
XTAL OSC VCXO 133.6500MHZ LVDS
SiT3372AI-4B3-28NX133.650000X
SiT3372AI-4B3-28NX133.650000X
XTAL OSC VCXO 133.6500MHZ HCSL
AMPMDFA-14.31818T3
AMPMDFA-14.31818T3
MEMS OSC XO 14.3182MHZ CMOS SMD
AMPMEFC-18.4320T
AMPMEFC-18.4320T
PSM-8-01
PSM-8-01
BRD SPT REST MNT SNAP LOCK 1/2"
SSC22ABA
SSC22ABA
RELAY TIME DELAY 15SEC 10A 120V