SIT1602BC-11-30E-24.576000E
Description
MEMS OSC XO 24.5760MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BC-11-30E-24.576000E PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:24.576 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:3V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SIT8208AC-G3-18E-4.000000T
SIT8208AC-G3-18E-4.000000T
MEMS OSC XO 4.0000MHZ LVCM LVTTL
SiT3372AC-4B9-30NZ140.000000Y
SiT3372AC-4B9-30NZ140.000000Y
XTAL OSC VCXO 140.0000MHZ HCSL
SiT3372AC-1B9-25NZ128.000000Y
SiT3372AC-1B9-25NZ128.000000Y
XTAL OSC VCXO 128.0000MHZ LVPECL
SiT3372AC-1E2-28NZ74.175820X
SiT3372AC-1E2-28NZ74.175820X
XTAL OSC VCXO 74.17582MHZ LVPECL
SIT1602BC-11-30E-24.576000E
SIT1602BC-11-30E-24.576000E
0008500113-10-G2
0008500113-10-G2
10" PRE-CRIMP A2016 GREEN
HHV-50FT-52-909K
HHV-50FT-52-909K
RES MF 1/2W 1% AXIAL