SIT9120AC-1C1-33E133.333333T
Description
MEMS OSC XO 133.333333MHZ LVPECL
DataSheet
SIT9120AC-1C1-33E133.333333T PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:133.33333 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVPECL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):69mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
S5A3305-125.000-L-X-M
S5A3305-125.000-L-X-M
XTAL OSC XO 125.0000MHZ LVDS SMD
SiT3372AI-4B9-33NY14.400000Y
SiT3372AI-4B9-33NY14.400000Y
XTAL OSC VCXO 14.4000MHZ HCSL
SiT9365AC-4B1-28N74.250000Y
SiT9365AC-4B1-28N74.250000Y
XTAL OSC XO 74.2500MHZ HCSL
SIT9120AC-1C1-33E133.333333T
SIT9120AC-1C1-33E133.333333T
HTSW-209-08-G-S-LA
HTSW-209-08-G-S-LA
CONN HEADER R/A 9POS 5.08MM
POTENTIOMETER
CMRPSV20SILTLM
CMRPSV20SILTLM
VERTICAL POWER STRIP WITH A 20 A