SIT9003AC-23-18SD-38.40000Y
Description
MEMS OSC XO 38.4000MHZ LVCMOS LV
DataSheet
SIT9003AC-23-18SD-38.40000Y PDF
Type Description
Series:SiT9003
Package:Tape & Reel (TR)
Type:XO (Standard)
Frequency:38.4 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):3.5mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SIT3372AC-1E9-28NX98.304000T
SIT3372AC-1E9-28NX98.304000T
XTAL OSC VCXO 98.3040MHZ LVPECL
SiT3373AC-2B3-25NX307.695484T
SiT3373AC-2B3-25NX307.695484T
XTAL OSC VCXO 307.695484MHZ LVDS
SiT3372AI-2B3-33NZ30.720000X
SiT3372AI-2B3-33NZ30.720000X
XTAL OSC VCXO 30.7200MHZ LVDS
SIT9003AC-23-18SD-38.40000Y
SIT9003AC-23-18SD-38.40000Y
SiT3372AC-4B2-30NY61.440000X
SiT3372AC-4B2-30NY61.440000X
XTAL OSC VCXO 61.4400MHZ HCSL
VI-2T4-IW-S
VI-2T4-IW-S
DC DC CONVERTER 48V 100W