SIT1602BI-33-18E-74.250000X
Description
MEMS OSC XO 74.2500MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BI-33-18E-74.250000X PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:74.25 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.1mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SIT1602BC-72-30S-30.000000E
SIT1602BC-72-30S-30.000000E
MEMS OSC XO 30.0000MHZ H/LV-CMOS
SiT3373AI-1B3-25NH345.600000X
SiT3373AI-1B3-25NH345.600000X
XTAL OSC VCXO 345.6000MHZ LVPECL
SiT3372AC-2E3-25NG200.000000T
SiT3372AC-2E3-25NG200.000000T
XTAL OSC VCXO 200.0000MHZ LVDS
SIT1602BI-33-18E-74.250000X
SIT1602BI-33-18E-74.250000X