DSC1123AL1-148.5000
Description
MEMS OSC XO 148.0000MHZ LVDS SMD
DataSheet
DSC1123AL1-148.5000 PDF
Type Description
Series:DSC1123
Package:Tube
Type:XO (Standard)
Frequency:148 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVDS
Voltage - Supply:2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):22mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead Exposed Pad
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)