KC3225K12.0000C10E00
Manufacturer
KYOCERA Corporation
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 12.0000MHZ CMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
KC3225K12.0000C10E00 PDF
Type Description
Series:KC3225K
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:12 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.6V ~ 3.63V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):3.5mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3373AI-1B2-25NB622.000000Y
SiT3373AI-1B2-25NB622.000000Y
XTAL OSC VCXO 622.0000MHZ LVPECL
SiT3373AC-4B2-33NY224.000000T
SiT3373AC-4B2-33NY224.000000T
XTAL OSC VCXO 224.0000MHZ HCSL
SiT9365AC-2B1-28E159.375000Y
SiT9365AC-2B1-28E159.375000Y
XTAL OSC XO 159.3750MHZ LVDS
T491A107M004AH
T491A107M004AH
CAP TANT 100UF 20% 4V 1206
KC3225K12.0000C10E00
KC3225K12.0000C10E00
SiT3372AC-4B2-33NE153.600000T
SiT3372AC-4B2-33NE153.600000T
XTAL OSC VCXO 153.6000MHZ HCSL