
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SiT5155, Elite Platform™ |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | TCXO |
| Frequency: | 16.369 MHz |
| Function: | - |
| Output: | LVCMOS |
| Voltage - Supply: | 2.8V |
| Frequency Stability: | ±500ppb |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | - |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 10-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.031" (0.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of SiT5155AE-FK-28N0-16.369000X is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC XO 36.8182MHZ CMOS SMD
XTAL OSC XO 33.3330MHZ HCMOS SMD
MEMS OSC XO 19.2000MHZ LVCMOS LV
CRYSTAL 40.0000MHZ 6PF SMD
XTAL OSC TCXO 16.3690MHZ LVCMOS
TARGET WHEEL
CONN RCPT HSG FMALE 16POS PNL MT