
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SiT8918B |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 64 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | LVCMOS, LVTTL |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 4.5mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of SIT8918BA-83-33E-64.000000T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC TCXO 16.3690MHZ SNWV
XTAL OSC XO 122.8800MHZ LVCMOS
XTAL OSC VCXO 307.695484MHZ LVDS
XTAL OSC VCXO 80.0000MHZ HCSL
MEMS OSC XO 64.0000MHZ LVCMOS LV
CONN PLUG MALE 7POS SILVER CRIMP
ROUND SPACER NYLON 21.34MM