ASD3-29.4912MHZ-LR-T
Manufacturer
Abracon
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 29.4912MHZ HCMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
ASD3-29.4912MHZ-LR-T PDF
Type Description
Series:ASD
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:29.4912 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)