SIT8209AC-83-18E-166.666600Y
Description
MEMS OSC XO 166.6666MHZ LVCMOS
DataSheet
SIT8209AC-83-18E-166.666600Y PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:166.6666 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):33mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)