SIT8920AM-32-33E-50.000000T
Description
MEMS OSC XO 50.0000MHZ LVCMOS LV
DataSheet
SIT8920AM-32-33E-50.000000T PDF
Type Description
Series:SiT8920
Type:XO (Standard)
Frequency:50 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)