EG-2101CA 266.6667M-PCZB
Manufacturer
Epson
VIGOR # :
Description
XTAL OSC SO 266.6667MHZ LVPECL
Catalog
Oscillators
DataSheet
EG-2101CA 266.6667M-PCZB PDF
Type Description
Series:EG-2101CA
Package:Bulk
Part Status:Last Time Buy
Base Resonator:Crystal
Type:SO (SAW)
Frequency:266.6667 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVPECL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):60mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)