KX3213H0032.768000
Manufacturer
Zetex Semiconductors (Diodes Inc.)
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 32.7680 KHZ CMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
KX3213H0032.768000 PDF
Type Description
Series:SaRonix-eCera™ KX
Package:Strip
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:32.768 kHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:0°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):15µA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.045" (1.15mm)