AK5DBF1-122.8800T2
Manufacturer
Abracon
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 122.88MHZ 2.5V LVDS
Catalog
Oscillators
DataSheet
AK5DBF1-122.8800T2 PDF
Type Description
Series:ClearClock™ AK5
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:122.88 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVDS
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):27mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.051" (1.30mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3373AI-1E2-25NC307.695484X
SiT3373AI-1E2-25NC307.695484X
XTAL OSC VCXO 307.695484MHZ
CA50C12503HMT
CA50C12503HMT
XTAL OSC XO 125.0MHZ 1.8V SMD
SiT3372AI-1B3-30NG133.650000X
SiT3372AI-1B3-30NG133.650000X
XTAL OSC VCXO 133.6500MHZ LVPECL
AT0805CRD07127KL
AT0805CRD07127KL
RES SMD 127K OHM 0.25% 1/8W 0805
SiT3372AI-1B3-25NG135.000000X
SiT3372AI-1B3-25NG135.000000X
XTAL OSC VCXO 135.0000MHZ LVPECL
AK5DBF1-122.8800T2
AK5DBF1-122.8800T2