
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SiT5156, Elite Platform™ |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | TCXO |
| Frequency: | 16.368 MHz |
| Function: | - |
| Output: | LVCMOS |
| Voltage - Supply: | 2.5V |
| Frequency Stability: | ±500ppb |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | - |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 10-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.042" (1.06mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of SiT5156AE-FK-25N0-16.368000X is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MEMS OSC XO 13.5600MHZ CMOS SMD
XTAL OSC XO 26.0000MHZ LVCMOS
XTAL OSC XO 20.0000MHZ HCMOS SMD
FIXED IND 3.3NH 200MA 400 MOHM
XTAL OSC TCXO 16.3680MHZ LVCMOS
INDUCTOR BUILT-IN STEP-UP MICRO
CONN HEADER SMD 63POS 1MM