
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | KC2520B-C1 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 60 MHz |
| Function: | Standby (Power Down) |
| Output: | CMOS |
| Voltage - Supply: | 1.6V ~ 3.63V |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 6mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.028" (0.70mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 | ||
| 4000 |
Current price of KC2520B60.0000C1GE00 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MEMS OSC XO 25.0000MHZ LVCMOS
XTAL OSC VCXO 75.0000MHZ LVPECL
XTAL OSC VCXO 10.2400MHZ LVPECL
INDUCTORS FOR POWER CIRCUITS, AU
TVS DIODE 70.1V 113V DO204AL
XTAL OSC XO 60.0000MHZ CMOS SMD
CONN HEADER VERT 19POS 2.54MM