
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SiT8008B |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 107.9 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | HCMOS, LVCMOS |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 4.5mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of SIT8008BC-83-33E-107.900000Y is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MEMS OSC XO 133.0000MHZ LVDS SMD
XTAL OSC TCXO 16.367667MHZ
XTAL OSC XO 38.4000MHZ CMOS SMD
CIR BRKR THRM 100MA 250VAC 50VDC
CRYSTAL 12.0000MHZ 10PF SMD
MEMS OSC XO 107.9000MHZ H/LVCMOS
CONN HEADER VERT 12POS 2.54MM