SIT8924BA-32-33E-27.000000X
Description
XTAL OSC XO 27.0000MHZ LVCMOS
DataSheet
SIT8924BA-32-33E-27.000000X PDF
Type Description
Series:SiT8924B
Type:XO (Standard)
Frequency:27 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):-
Ratings:-
Mounting Type:-
Package / Case:-
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)