
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SiT3372, Elite Platform™ |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | VCXO |
| Frequency: | 61.44 MHz |
| Function: | - |
| Output: | HCSL |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | ±1545ppm |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 97mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead Exposed Pad |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of SiT3372AC-4E3-33NZ61.440000Y is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MEMS OSC XO 7.3728MHZ H/LV-CMOS
XTAL OSC VCXO 30.7200MHZ HCSL
XTAL OSC VCXO 161.13281MHZ HCSL
CIR BRKR THRM 20A 250VAC 50VDC
XTAL OSC VCXO 61.4400MHZ HCSL
THERMAL PAD 285X190MM BLUE
CONN EDGE DUAL FMALE 24POS 0.156