SIT1602BI-73-18S-24.000000D
Description
MEMS OSC XO 24.0000MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BI-73-18S-24.000000D PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:24 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.1mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AC-1E9-25NB156.250000Y
SiT3372AC-1E9-25NB156.250000Y
XTAL OSC VCXO 156.2500MHZ LVPECL
ABLNO-150.000MHZ-T
ABLNO-150.000MHZ-T
XTAL OSC XO 150.0000MHZ LVCMOS
SiT3372AI-1E2-25NG148.425787T
SiT3372AI-1E2-25NG148.425787T
XTAL OSC VCXO 148.425787MHZ
SiT3372AI-4B3-25NZ148.500000T
SiT3372AI-4B3-25NZ148.500000T
XTAL OSC VCXO 148.5000MHZ HCSL
SIT1602BI-31-28S-48.000000X
SIT1602BI-31-28S-48.000000X
MEMS OSC XO 48.0000MHZ H/LV-CMOS
SIT1602BI-73-18S-24.000000D
SIT1602BI-73-18S-24.000000D
SiT3372AI-4B3-30NH148.350000Y
SiT3372AI-4B3-30NH148.350000Y
XTAL OSC VCXO 148.3500MHZ HCSL