
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SiT3372, Elite Platform™ |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | VCXO |
| Frequency: | 70.656 MHz |
| Function: | - |
| Output: | HCSL |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Frequency Stability: | ±25ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | ±770ppm |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 97mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead Exposed Pad |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of SiT3372AI-4E2-33NY70.656000X is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC VCXO 30.7200MHZ LVPECL
XTAL OSC VCXO 364.8000MHZ LVDS
XTAL OSC VCXO 240.0000MHZ LVDS
XTAL OSC XO 16.0000MHZ HCMOS TTL
XTAL OSC VCXO 70.6560MHZ HCSL
DC DC CONVERTER 5V -5V 30W
DC DC CONVERTER +/-15V 1W