
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SiT1602B |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 40.5 MHz |
| Function: | Standby (Power Down) |
| Output: | HCMOS, LVCMOS |
| Voltage - Supply: | 3V |
| Frequency Stability: | ±20ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 4.5mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.031" (0.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of SIT1602BC-71-30S-40.500000D is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC VCXO 35.437431MHZ HCSL
OSC XO 33.333MHZ 3.3V HCMOS
XTAL OSC VCXO 98.3040MHZ LVDS
CRYSTAL 32.0000MHZ 21PF SMD
CRYSTAL 12.0000MHZ 19PF SMD
XTAL OSC TCXO 16.3690MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 40.5000MHZ H/LV-CMOS