AOCJY1-100.000MHZ-E-SW
Description
XTAL OSC VCOCXO 100.0000MHZ SNWV
DataSheet
AOCJY1-100.000MHZ-E-SW PDF
Type Description
Series:AOCJY1
Type:VCOCXO
Frequency:100 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:Sine Wave
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±200ppb
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:14-DIP, 4 Leads (Full Size, Metal Can)
Size / Dimension:0.819" L x 0.520" W (20.80mm x 13.20mm)
Height - Seated (Max):0.334" (8.48mm)