SIT1602BC-13-18E-62.500000E
Description
MEMS OSC XO 62.5000MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BC-13-18E-62.500000E PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:62.5 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.1mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)