SIT8209AI-31-28S-156.257812T
Manufacturer
SiTime
VIGOR # :
Description
MEMS OSC XO 156.257812MHZ LVCMOS
Catalog
Oscillators
DataSheet
SIT8209AI-31-28S-156.257812T PDF
Type Description
Series:SiT8209
Package:Strip
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:156.25781 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:2.8V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):36mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
510KCA148M500BAG
510KCA148M500BAG
XTAL OSC XO 148.5000MHZ CMOS SMD
SiT9365AC-1E1-28E153.600000T
SiT9365AC-1E1-28E153.600000T
XTAL OSC XO 153.6000MHZ LVPECL
SiT3373AI-4E2-25NG644.531250Y
SiT3373AI-4E2-25NG644.531250Y
XTAL OSC VCXO 644.53125MHZ HCSL
SiT3373AC-4B9-25NC432.000000X
SiT3373AC-4B9-25NC432.000000X
XTAL OSC VCXO 432.0000MHZ HCSL
SIT8209AI-31-28S-156.257812T
SIT8209AI-31-28S-156.257812T
26505-ESD
26505-ESD
LAMP MAGNIFIER 3 DIOPTER 115V 9W
999496
TERM BLK 24P TOP ENT 5.08MM PCB