SIT8209AI-G3-25S-155.520000X
Description
MEMS OSC XO 155.5200MHZ LVCMOS
DataSheet
SIT8209AI-G3-25S-155.520000X PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:155.52 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):36mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT9365AC-2B2-30N125.000000X
SiT9365AC-2B2-30N125.000000X
XTAL OSC XO 125.0000MHZ LVDS
SiT3373AC-2E2-28NG622.000000Y
SiT3373AC-2E2-28NG622.000000Y
XTAL OSC VCXO 622.0000MHZ LVDS
SIT8920BM-83-33E-66.000000Y
SIT8920BM-83-33E-66.000000Y
MEMS OSC XO 66.0000MHZ LVCMOS LV
SiT3372AI-4E3-30NZ70.656000Y
SiT3372AI-4E3-30NZ70.656000Y
XTAL OSC VCXO 70.6560MHZ HCSL
SIT1602BI-13-25N-66.000000D
SIT1602BI-13-25N-66.000000D
MEMS OSC XO 66.0000MHZ H/LV-CMOS
SIT8209AI-G3-25S-155.520000X
SIT8209AI-G3-25S-155.520000X
MEMS OSC XO 155.5200MHZ LVCMOS