
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AMPM |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 44 MHz |
| Function: | Standby (Power Down) |
| Output: | CMOS |
| Voltage - Supply: | 1.71V ~ 3.63V |
| Frequency Stability: | ±25ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 1.3mA (Typ) |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-VDFN |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.035" (0.90mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of AMPMEFD-44.0000T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC VCXO 222.7500MHZ LVPECL
XTAL OSC XO 74.2500MHZ LVDS SMD
XTAL OSC XO 106.2500MHZ LVPECL
MEMS OSC XO 44.0000MHZ CMOS SMD
DIODE ZENER 3.6V 200MW 1005
CONN HEADER VERT 3POS 2.54MM
3/8" WIDE GLASS CLOTH MSK TAPE