
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SiT2018B |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 25.166 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | LVCMOS, LVTTL |
| Voltage - Supply: | 1.8V |
| Frequency Stability: | ±20ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 4.5mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | SC-74A, SOT-753 |
| Size / Dimension: | 0.114" L x 0.063" W (2.90mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.057" (1.45mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 | ||
| 500 |
Current price of SIT2018BE-S1-18E-25.166000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MEMS OSC XO 74.2500MHZ H/LV-CMOS
XTAL OSC XO 148.5000MHZ LVDS SMD
XTAL OSC VCTCXO 16.3676MHZ
MEMS OSC XO 25.1660MHZ LVCMOS LV
DC DC CONVERTER 3.3V 66W
DC DC CONVERTER 52V 75W
DC DC CONVERTER 36V 500W