SIT1602BI-72-33E-74.250000D
Description
MEMS OSC XO 74.2500MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BI-72-33E-74.250000D PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:74.25 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AI-2E9-28NB61.440000Y
SiT3372AI-2E9-28NB61.440000Y
XTAL OSC VCXO 61.4400MHZ LVDS
SiT3373AC-2E2-25NZ622.080000Y
SiT3373AC-2E2-25NZ622.080000Y
XTAL OSC VCXO 622.0800MHZ LVDS
SiT3373AC-2E3-33NG432.000000T
SiT3373AC-2E3-33NG432.000000T
XTAL OSC VCXO 432.0000MHZ LVDS
SIT1602BI-72-33E-74.250000D
SIT1602BI-72-33E-74.250000D
ECM25DTKH
ECM25DTKH
CONN EDGE DUAL FMALE 50POS 0.156
357 SERIES (.156" (3.96MM) CONTA