SIT8208AC-G2-28S-12.288000T
Manufacturer
SiTime
VIGOR # :
Description
MEMS OSC XO 12.2880MHZ LVCMOS LV
Catalog
Oscillators
DataSheet
SIT8208AC-G2-28S-12.288000T PDF
Type Description
Series:SiT8208
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:12.288 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:2.8V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):33mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)