
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SiT5156, Elite Platform™ |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | VCTCXO |
| Frequency: | 38.88 MHz |
| Function: | - |
| Output: | Clipped Sine Wave |
| Voltage - Supply: | 2.8V |
| Frequency Stability: | ±500ppb |
| Absolute Pull Range (APR): | ±6.25ppm |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | - |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 10-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.042" (1.06mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of SiT5156AICFK-28VT-38.880000X is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC VCXO 432.0000MHZ HCSL
XTAL OSC XO 24.0000MHZ CMOS SMD
MEMS OSC XO 156.2500MHZ LVCMOS
XTAL OSC VCTCXO 38.8800MHZ
CONN HEADER SMD 44POS 1MM
TERM BLOCK PLUG 5POS 5MM
DC DC CONVERTER 8V 150W