SIT8209AI-82-33E-122.880000Y
Description
MEMS OSC XO 122.8800MHZ LVCMOS
DataSheet
SIT8209AI-82-33E-122.880000Y PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:122.88 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):36mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)