SIT8209AC-21-25S-156.253906Y
Description
MEMS OSC XO 156.253906MHZ LVCMOS
DataSheet
SIT8209AC-21-25S-156.253906Y PDF
Type Description
Series:SiT8209
Package:Strip
Type:XO (Standard)
Frequency:156.2539 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):36mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)