
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SG-8002CA |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 7.382 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | CMOS |
| Voltage - Supply: | 5V |
| Frequency Stability: | ±100ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 45mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.059" (1.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of SG-8002CA 7.3820M-PHCB is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MEMS OSC XO 48.0000MHZ LVCMOS LV
XTAL OSC VCXO 148.3500MHZ LVDS
OSC XO 30MHZ 3.3V HCMOS
XTAL OSC VCXO 345.6000MHZ HCSL
XTAL OSC XO 7.3820MHZ CMOS SMD
DC DC CONVERTER 18.5V 75W
CONN PLUG HSG FMALE 18POS INLINE