SIT1602BC-32-28S-74.176000X
Description
MEMS OSC XO 74.1760MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BC-32-28S-74.176000X PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:74.176 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:2.8V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3373AC-1E9-33NY622.080000T
SiT3373AC-1E9-33NY622.080000T
XTAL OSC VCXO 622.0800MHZ LVPECL
SiT9365AC-2E1-33N62.500000X
SiT9365AC-2E1-33N62.500000X
XTAL OSC XO 62.5000MHZ LVDS
SiT5356AECFP-28N0-16.367600Y
SiT5356AECFP-28N0-16.367600Y
XTAL OSC TCXO 16.3676MHZ