EG-2102CA 125.0000M-LGRNL3
Manufacturer
Epson
VIGOR # :
Description
XTAL OSC SO 125.0000MHZ LVDS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
EG-2102CA 125.0000M-LGRNL3 PDF
Type Description
Series:EG-2102CA
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Last Time Buy
Base Resonator:Crystal
Type:SO (SAW)
Frequency:125 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVDS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-5°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):100mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)