
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ClearClock™ AX5 |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Discontinued at Digi-Key |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 1.05 GHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | CML |
| Voltage - Supply: | 1.8V |
| Frequency Stability: | ±20ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 85mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 8-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.059" (1.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of AX5MCF3-1050.0000C is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC VCTCXO 120.0000MHZ LVCM
XTAL OSC XO 20.0000MHZ CMOS TTL
OSC XO 1.35GHZ 2.5V LVDS
HEATSINK 36.83X57.6X17.78MM T766
OSC XO 1.05GHZ 1.8V CML
SFERNICE FIXED RESISTORS
IGBT 1350V 40A 310W TO247HC-3