
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SG-531 |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Obsolete |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 66.6667 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | CMOS |
| Voltage - Supply: | 5V |
| Frequency Stability: | ±100ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 35mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 8-DIP, 4 Leads (Half Size) |
| Size / Dimension: | 0.539" L x 0.260" W (13.70mm x 6.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.209" (5.30mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of SG-531PH 66.6667MC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC XO 20.0000MHZ CMOS SMD
XTAL OSC XO 40.0000MHZ CMOS SMD
MEMS OSC XO 24.0000MHZ CMOS SMD
MEMS OSC XO 7.3728MHZ LVCM LVTTL
XTAL OSC XO 66.6667MHZ CMOS TH
RES MF 1/2W 1% AXIAL
FIXED IND 0.8NH 630MA 150 MOHM