
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SG-9001JC |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 40 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | CMOS |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Frequency Stability: | ±100ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 30mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SOJ, 5.08mm pitch |
| Size / Dimension: | 0.413" L x 0.197" W (10.50mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.106" (2.70mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of SG-9001JC C20P 40.0000MC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MEMS OSC XO 24.0000MHZ CMOS SMD
MEMS OSC XO 20.0000MHZ LVCMOS
XTAL OSC XO 128MHZ CMOS SMD
CRYSTAL 12.0000MHZ 15PF SMD
XTAL OSC XO 40.0000MHZ CMOS SMD
SWITCH ROTARY MILITARY, 22.5 DEG
TAPE DBL COAT CLR 3/4"X 6" 25/PK