XLH730066.666700I
Description
XTAL OSC XO 66.6667MHZ HCMOS SMD
DataSheet
XLH730066.666700I PDF
Type Description
Series:XPRESSO™ FXO-HC73
Type:XO (Standard)
Frequency:66.6667 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±100ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):47mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)