ASCSM-120.000MHZ-LR-T
Manufacturer
Abracon
VIGOR # :
Description
MEMS OSC XO 120.0000MHZ CMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
ASCSM-120.000MHZ-LR-T PDF
Type Description
Series:ASCSM, Pure Silicon™
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:120 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.7V ~ 3.6V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):6.5mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-UFBGA, CSPBGA
Size / Dimension:0.070" L x 0.049" W (1.79mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.027" (0.69mm)