TG2016SBN 16.3690M-TCGNNM3
Description
XTAL OSC TCXO 16.3690MHZ SNWV
DataSheet
TG2016SBN 16.3690M-TCGNNM3 PDF
Type Description
Series:TG2016SBN
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Base Resonator:Crystal
Type:TCXO
Frequency:16.369 MHz
Function:-
Output:Sine Wave
Voltage - Supply:1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability:±500ppb
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):1.4mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)