XLH335033.333000X
Manufacturer
Renesas Electronics America
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 33.3330MHZ HCMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
XLH335033.333000X PDF
Type Description
Series:XPRESSO™ FXO-HC33
Package:Strip
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:33.333 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):35mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)