ASTMHTD-66.666MHZ-XR-E
Manufacturer
Abracon
VIGOR # :
Description
MEMS OSC XO 66.6660MHZ LVCMOS
Catalog
Oscillators
DataSheet
ASTMHTD-66.666MHZ-XR-E PDF
Type Description
Series:ASTMHT
Package:Strip
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:66.666 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):-
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)