DSC1001CE1-015.7500
Description
MEMS OSC XO 15.7500MHZ CMOS SMD
DataSheet
DSC1001CE1-015.7500 PDF
Type Description
Series:DSC1001
Package:Tube
Type:XO (Standard)
Frequency:15.75 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.8 ~ 3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):6.3mA
Ratings:AEC-Q100
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)