KT2520K38400ZAW18TES
Manufacturer
KYOCERA Corporation
VIGOR # :
Description
TCXO 38.4MHZ CLPD SNWV SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
KT2520K38400ZAW18TES PDF
Type Description
Series:KT2520
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Base Resonator:Crystal
Type:TCXO
Frequency:38.4 MHz
Function:-
Output:Clipped Sine Wave
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:-
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):2mA
Ratings:AEC-Q200
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)